0

EKO-OKNA poszukiwały pracowników w Raciborzu i Wodzisławiu

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim oraz komendzie Ochotniczych Hufców Pracy przedstawicielki firmy EKO-OKNA S.A. rekrutowały chętnych do pracy na produkcji w kornickiej Spółce oraz kierowców z kat. C E. W spotkaniach wzięło udział blisko 200 osób.

Firma EKO-OKNA to prężnie rozwijający się producent stolarki okiennej i drzwiowej. Aktualnie zatrudnia 2, 6 tys. osób. Od lutego chce podnieść tę liczbę. Przy obsłudze linii produkcyjnych zatrudnienie znajdzie 750 osób. Spółka z Kornic niedawno powiększyła flotę transportową zakupując 80 nowych samochodów ciężarowych. Do ich prowadzenia potrzebnych będzie aż 100 kierowców z kat. C E. Kolejne 100 miejsc pracy czeka na handlowców ze znajomością języków obcych: niemieckiego, francuskiego, włoskiego i holenderskiego.

Nowych pracowników firma poszukiwała, m.in. uczestnicząc w giełdach pracy. Pierwsza odbyła się 5 stycznia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu, w której udział wzięło blisko 100 osób zainteresowanych pracą w fabryce w Kornicach. Tydzień później przedstawicielki EKO-OKIEN spotkały się z kandydatami w komendzie OHP w Wodzisławiu Śl. – Na spotkanie przyszło 28 młodych osób. Większość z nich zainteresowana była pracą na produkcji, posiadała odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, których poszukujemy. Były też osoby chętne do pracy w dziale sprzedaży ze znajomością języka niemieckiego – relacjonuje Magdalena Dreimol z działu rekrutacji w firmie EKO-OKNA S.A.
W piątek, 20 stycznia mieszkańcy Wodzisławia mieli kolejną możliwość wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej z przedstawicielkami kornickiej Spółki. Tym razem giełdę zorganizował Powiatowy Urząd Pracy. –Z firmą EKO-OKNA współpracujemy od długiego czasu. To prężnie rozwijający się zakład, który choć oddalony od naszego miasta o wiele kilometrów chętnie zatrudnia wodzisławian. Oferuje stabilne warunki zatrudnienia oraz dojazd do pracy, co powoduje, że coraz więcej naszych bezrobotnych pyta o pracę w Kornicach – przyznaje Mikropraca.pl Wiadomości  eko okna   Mikropraca.pl Wiadomości  eko okna   Mikropraca.pl Wiadomości  eko okna   Anna Słotwińska- Plewka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śl.

Zadowoleni z odbytych spotkań z potencjalnymi pracownikami są również rekruterzy kornickiej Spółki. –Zainteresowanie naszymi ofertami jest naprawdę duże. Porozmawialiśmy dziś z 80 osobami. Z wszystkich otrzymanych CV tworzymy bazę i wkrótce będziemy kontaktować się z wybranymi kandydatami. Do końca czerwca br. planujemy zatrudnić 750 osób na stanowiska produkcyjne. Zatrudnienia będą odbywać się stopniowo, ponieważ tak dużej liczby nowych osób nie jesteśmy w stanie przyjąć w jednym terminie – wyjaśnia Iwona Tkocz z działu rekrutacji w firmie EKO-OKNA S.A.

Należy pamiętać, że przez cały czas dokumenty rekrutacyjne można przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@ekookna.pl, a informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 799 036 458 (praca w handlu) i 786 864 292 (praca na produkcji).

***

Autor tekstu: Justyna Korzeniak/Adventure Media

***

EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.

***

KONTAKT:
EKO OKNA S.A.
www.ekookna.pl

admin

Dodaj komentarz